درباره سقز سازی سیوان کردستان

شرکت سقز سازی سیوان کردستان در سال 1377 به شماره ثبت 2274 با اهداف زیر تاسیس گردید :

الف) بهره برداری بهینه از صمغ درختان بنه که از رشته کوه های جنگلی زاگرس توسط افراد بومی جمع آوری می شد ، به منظوراستفاده تعداد بیشتری از افراد ، با توجه به آنکه اثر خواص ارزشمند آن بر سیستم گوارشی و تنفسی انسان ، توسط پزشک مشهور ایرانی ، ابو علی سینا ، از دیر باز آشکار گردیده بود .
ب) جلوگیری از صادرات این ماده ارزشمند به خارج از کشور به صورت اولیه و خام .
ج) تولید محصول در محیطی کاملا بهداشتی و به شیوه صنعتی با ابداع فرمولاسیون آدامس طبیعی و آدامس بدون قند و عرضه آن به بازارهای داخلی و خارجی .
پس از ماه ها مطالعه و تحقیق و با عنایت به تجربه و تخصص تیم تحقیقات و تلاش شبانه روزی کارشناسان این شرکت ، ماشین آلات مورد نیاز، طراحی ، خریداری و نصب گردید و سر انجام در سال 1378 اولین محصول آدامس طبیعی تولید و با دریافت نشان استاندارد ایران وارد بازار شد .
سقز سازی سیوان کردستان ، طی سال ها فعالیت ، همواره یکی از شرکت های خوشنام صنعت مواد غذایی کشور بوده که از طرف نهاد های ذیربط ( اداره جهاد کشاورزی و اداره استاندارد ) مورد تایید قرار گرفته و چندین بار ، به عنوان واحد تولیدی نمونه ، معرفی شده است .
سقز سازی سیوان کردستان ، تا کنون موفق به حضور در بسیاری از نمایشگاه های داخلی و بین المللی از جمله : عربستان سعودی ( جدّه ، ریاض و ظهران ) ، عراق ، بحرین ، امارات متحده عربی ، قطر ، عمان ، کویت و تهران شده و توانسته است محصولات خود را علاوه بر تامین مصارف داخلی ، به خارج از کشور نیز صادر نماید ، به طوری که کشورهای عربستان سعودی ، امارات متحده عربی ، عراق ، قطر ، بحرین ، کویت ، عمان و .... همواره طالب محصولات این شرکت بوده اند .